Putování vesmírem

09.11.2021

Naše cesta vesmírem odráží naše již prožité životy včetně života, který aktuálně žijeme zde na Zemi. Každá naše myšlenka, čin i slovo danou cestu formují a vytváří její další směr. To my jsme strůjci naší budoucí cesty a našich dalších životů. Je důležité si uvědomit, že vše co teď prožíváme, je odpovědí na náš dosavadní život

Společně se svými průvodci kráčíme cestami, které jsou pro nás potřebné a záleží pouze na nás zda budou pro nás ještě spíše lekcí a učením anebo už přímou realizací našeho poslání.

Mějme proto na paměti, že pokud se otevíráme duchovnímu životu a otevírá se nám tak brána poznání, je třeba začít měnit i svůj dosavadní život. Staré myšlení nám již neslouží. Budeme k tomu vedeni, to ano, ale odevzdáním se, tomu můžeme jít naproti, abychom zbytečně nemuseli zakusovat bolestné situace způsobené ještě naším vnitřním bojem.

A v čem spočívá tento vnitřní boj? Odehrává mezi egem, tedy naší vůlí, chtěním a lpěním, a mezi vnitřním voláním naší duše. Teprve tehdy až se naše vůle oddá duchovní cestě, můžeme pocítit trvalý vnitřní klid.

Když se totiž vzdáme svého vlastního chtění a snahy mít vše pod kontrolou, začnou se nám otevírat brány skutečného poznání. Poznání toho, kdo skutečně jsme a proč jsme se sem narodili. Již se nenecháme ovlivňovat našimi nedoceněnými křivdami, abychom následně druhým mohli dokazovat, že na určité věci máme, i když nám to na naší cestě vůbec neslouží. Ale začneme skutečně vnímat naše potřeby a tím budeme konečně posilovat naši osobnost a vnitřní sílu tak, jak to má být.

Skutečná duchovní cesta spočívá v odevzdání se životu a pochopení všech jeho zákonitostí.

Mnoho štěstí na Vaší cestě vesmírem. :-)