Články k zamyšlení

Ať už v rámci přirozeného vývoje naší duše anebo po nepříjemných či nenadálých rozchodech, rozhodneme-li se čekat na toho pravého, znamená to ve skutečnosti naše vnitřní rozhodnutí skládat si v sobě skutečné hodnoty. Co od života a partnera žádáme, potřebujeme a co jim naopak dokážeme nabídnout my.

Každému člověku uvnitř nitra dřímá jeho horší a lepší já. Ten, jenž si obě "já" uvědomuje, může vědomě používat své lepší já (pokud je to samozřejmě v jeho zájmu a má k tomu patřičnou vůli), a tím měnit svůj život k lepšímu. Respektive, nejen že tím může měnit svůj život k lepšímu, ale může tím měnit životy k lepšímu i lidem ve svém okolí....

Láska

08.03.2020

...jediný opravdový cit, jež hýří naše srdce ku prospěchu všem. Ku prospěchu planetě, ku prospěchu lidem ostatním, těm, které vůbec neznáme a přece je díky tomuto citu můžeme naplno milovat.

Všimli jste si, že když v sobě máme neutuchající radost a podělíme se o ni s někým, kdo ji pouze absorbuje a my ji s důvěřivou otevřeností ze sebe všechnu dostaneme, za nedlouho se stane, že ta radost v nás mizí a naopak osobě sdílející je přidána?
Totéž platí i s jakoukoliv jinou emocí či pocitem. Sdílený smutek,...

Je třeba si říct, že tak jak jsme, je dobré. Jsme tam, kde máme být, jakákoliv snaha být někde výše a lépe, je nepokora.